Hafla o.z.  - oriental dance parties

Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Hafla o.z. - pravá orientálna párty

Slovo Hafla znamená párty v arabskom jazyku. Spája sa s orientom a vystúpeniami takzvaných brušných tanečníc. Málokto však vie, že orientálny tanec nie je len vlnenie bokmi a trasenie hruďou. Vyvíja sa, preberá prvky z iných tancov, vrátane klasického, spoločenského alebo latinskoamerického či jazzu. Má svoju folklórnu, tradičnú časť aj modernú, pri príprave choreografií no aj pri improvizácii existujú viaceré pravidlá – či tanečné alebo etické, ktoré skutočne profesionálna tanečnica rešpektuje.

Občianske združenie Hafla je združením s cieľom spájať ľudí prostredníctvom tanca, hudby a umenia. Tieto očakávania napĺňame najmä prostredníctvom organizovania orientálnych, neformálnych párty (hafiel) a tanečného festivalu Pressburg dance fest.

Nechceme sa preto orientovať len na kultúru blízkeho východu,  ale aj na tanečné umenie všetkých častí sveta.

Novinky

Summer Night Hafla 2017 u Červeného Raka

Popoludnie a večer spojené s orientálnym tancom. Účinkujú tanečnice zo Slovenska a z Českej republiky. Diváci uvidia folklórne ladené vystúpenia aj modernejšie poňatie súčasného orientálneho a indického tanca. 

V spolupráci s Letnou čitárňou U červeného raka organizuje občianske združenie Hafla. 

Začiatok o 17:00.
Vstup zdarma.

Pressburg Dance Fest 2017 - V Marockom štýle

Charafe Ennaji - náš prvý hosť na Pressburg Dance Feste 29.9. až 1.10. v Bratislave

Ako sa už stalo tradíciou, prvý zahraničný hosť tohtoročného Pressburg Dance Festu je opäť muž a je ním Charafe Ennaji z Maroka. Do Bratislavy privíta v dňoch 29. septembra až 1. októbra ako člen medzinárodnej poroty, predstaví sa na show a stretnúť sa s ním budete môcť aj na seminároch.

viac informácií na našej webovej stránke Pressburg Dance Fest 

Venujte nám 2%, Hafla o.z.

Hafla pre Vás už piatym rokom organizuje orientálne eventy. Oslávte tento rok s nami naplno a orientálne. Už onedlho, 24. februára, môžete na akcii Sen noci orientálnej, či na našej tradičnej Hafle počas roka (dátum upresníme) a na medzinárodnom festivale Pressburg Dance Fest. Budeme radi, ak nám venujete 2%, aby sme sa mohli každým rokom zlepšovať a pozývať zaujímavých hostí.
2% - www.dvepercenta.sk