Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Slovo Hafla znamená párty v arabskom jazyku. Spája sa s orientom a vystúpeniami takzvaných brušných tanečníc. Málokto však vie, že orientálny tanec nie je len vlnenie bokmi a trasenie hruďou. Vyvíja sa, preberá prvky z iných tancov, vrátane klasického, spoločenského alebo latinskoamerického či jazzu. Má svoju folklórnu, tradičnú časť aj modernú, pri príprave choreografií no aj pri improvizácii existujú viaceré pravidlá – či tanečné alebo etické, ktoré skutočne profesionálna tanečnica rešpektuje.

Občianske združenie Hafla je združením s cieľom spájať ľudí prostredníctvom tanca, hudby a umenia. Tieto očakávania napĺňame najmä prostredníctvom organizovania orientálnych, neformálnych párty (hafiel) a tanečného festivalu Pressburg dance fest.

Nechceme sa preto orientovať len na kultúru blízkeho východu,  ale aj na tanečné umenie všetkých častí sveta.

Hafla

Novinky

New Year's oriental Hafla II. - Oriental music is alive!

Na január sme pre Vás pripravili tak trochu špecifickú Haflu. Naše pozvanie na večer 21. januára prijal vynikajúci hudobník a vzácna osobnosť Marwan Alsolaiman. Ak ho nepoznáte, informácie o ňom môžete nájsť napríklad tu: http://www.habub.cz/about-us/marwan-al-soleiman/ Máte teda príležitosť zdokonaliť svoj tanec a vyskúšať si "naostro" improvizáciu na krásne arabské piesne v podniku Satori Stage v centre Bratislavy. Nahlásiť sa môžete do 31. decembra :), Marwan Váš tanec bude sprevádzať spevom, hrou na lutne alebo na rámovom bubne. Prihlásiť sa môžu aj tanečnice (najviac 5), ktoré by chceli zatancovať, no netrúfajú si ešte na živé a interaktívne tanečné vystúpenie.

Píšte na adresu info@hafla.sk.

Venujte nám 2%, Hafla o.z.

Hafla pre Vás už piatym rokom organizuje orientálne eventy. Oslávte tento rok s nami naplno a orientálne. Už onedlho, 19. februára, môžete na akcii Sen noci orientálnej, či na našej tradičnej Hafle počas roka (dátum upresníme) a na medzinárodnom festivale Pressburg Dance Fest. Budeme radi, ak nám venujete 2%, aby sme sa mohli každým rokom zlepšovať a pozývať zaujímavých hostí.
2% - www.dvepercenta.sk

Sen noci Orientálnej 2016

Obľúbené kultúrne, spoločenské a tanečné podujatie s bohatým orientálnym programom a brušnými tancami. Tanečno-hudobné predstavenie plné tanečnej krásy, pôvabu a rytmov tancov Orientu.


19.2.2015 19:00
Stredisko kultúry, Bratislava Nové Mesto
Cena/Price: 12 eur