Hafla o.z.  - oriental dance parties

Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Hafla o.z. - pravá orientálna párty

Slovo Hafla znamená párty v arabskom jazyku. Spája sa s orientom a vystúpeniami takzvaných brušných tanečníc. Málokto však vie, že orientálny tanec nie je len vlnenie bokmi a trasenie hruďou. Vyvíja sa, preberá prvky z iných tancov, vrátane klasického, spoločenského alebo latinskoamerického či jazzu. Má svoju folklórnu, tradičnú časť aj modernú, pri príprave choreografií no aj pri improvizácii existujú viaceré pravidlá – či tanečné alebo etické, ktoré skutočne profesionálna tanečnica rešpektuje.

Občianske združenie Hafla je združením s cieľom spájať ľudí prostredníctvom tanca, hudby a umenia. Tieto očakávania napĺňame najmä prostredníctvom organizovania orientálnych, neformálnych párty (hafiel) a tanečného festivalu Pressburg dance fest.

Nechceme sa preto orientovať len na kultúru blízkeho východu,  ale aj na tanečné umenie všetkých častí sveta.

Novinky

Sen noci Orientálnej 2017

24.2.2017 19:00

Obľúbené kultúrne, spoločenské a tanečné podujatie s bohatým orientálnym programom a brušnými tancami. Tanečno-hudobné predstavenie plné tanečnej krásy, pôvabu a rytmov tancov Orientu.

Hlavnou témou večera je Láska v uliciach Káhiry a našim hlavným hosťom je Alžbetka Tvrdoňová. Môžete sa Tešiť aj na jej seminár v sobotu 25.2. na tému fúzia orientálneho a scénického tanca.

Stredisko kultúry, Bratislava Nové Mesto

Tešíme sa na Haflu

Sme v Hafle o.z. veľmi radi, že v Satori Stage privítame desať šikovných tanečníc zo Slovenska i z Českej republiky, ktoré sa rozhodli ukázať svoje umenie a improvizovať na krásne piesne, ktoré zahrá a zaspieva Marwan Alsolaiman. Tešiť sa môžeme na Zuzana Kederová Petroková, Jana Najya Voříšková, Jiřina Dahlia Jakubíkova, Veronika Ešnerová, Eva Farisa Chupacova, Eva Shareefa Hlávková, Juliana Šišková, Katka Samiyah Szalayová a samozrejme, že si to nenechá újsť ani Petra Majzúnová a Halka Tytykalová.

Na Hafle však uvidíme aj ďalšie vynikajúce tanečnice, napríklad: Ivana Evangelin, Lýdia Madhuri, Zuzana Kalaberova, Ivana Tamásová, či Gabriela Macková.

New Year's oriental Hafla II. - Oriental music is alive!

Na január sme pre Vás pripravili tak trochu špecifickú Haflu. Naše pozvanie na večer 21. januára prijal vynikajúci hudobník a vzácna osobnosť Marwan Alsolaiman. Ak ho nepoznáte, informácie o ňom môžete nájsť napríklad tu: http://www.habub.cz/about-us/marwan-al-soleiman/ Máte teda príležitosť zdokonaliť svoj tanec a vyskúšať si "naostro" improvizáciu na krásne arabské piesne v podniku Satori Stage v centre Bratislavy. Nahlásiť sa môžete do 31. decembra :), Marwan Váš tanec bude sprevádzať spevom, hrou na lutne alebo na rámovom bubne. Prihlásiť sa môžu aj tanečnice (najviac 5), ktoré by chceli zatancovať, no netrúfajú si ešte na živé a interaktívne tanečné vystúpenie.

Píšte na adresu info@hafla.sk.