Hafla o.z.  - oriental dance parties

Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Hafla o.z. - pravá orientálna párty

Slovo Hafla znamená párty v arabskom jazyku. Spája sa s orientom a vystúpeniami takzvaných brušných tanečníc. Málokto však vie, že orientálny tanec nie je len vlnenie bokmi a trasenie hruďou. Vyvíja sa, preberá prvky z iných tancov, vrátane klasického, spoločenského alebo latinskoamerického či jazzu. Má svoju folklórnu, tradičnú časť aj modernú, pri príprave choreografií no aj pri improvizácii existujú viaceré pravidlá – či tanečné alebo etické, ktoré skutočne profesionálna tanečnica rešpektuje.

Občianske združenie Hafla je združením s cieľom spájať ľudí prostredníctvom tanca, hudby a umenia. Tieto očakávania napĺňame najmä prostredníctvom organizovania orientálnych, neformálnych párty (hafiel) a tanečného festivalu Pressburg dance fest.

Nechceme sa preto orientovať len na kultúru blízkeho východu,  ale aj na tanečné umenie všetkých častí sveta.

Novinky

Hľadáme dobrovoľníkov!

Hľadáme ochotného dobrovoľníka na 23.2. 2018 (priblizne od 18:30 - 00:00), kedy organizujeme akciu Sen noci Orientálnej 2018. Náplňou by bolo výpomoc s predajom bazarového tovaru, poprípade menšie drobné výpomocné úkony, ktoré budú potrebné na mieste.

- každý dobrovoľník ma vstup na akciu zdarma

- o.z. Hafla venuje 10% zľavu na tanečné semináre nami organizované v roku 2018

Ozvite sa do 22.2. na adresu info@hafla.sk

Venujte nám 2%, Hafla o.z.

Hafla pre Vás už piatym rokom organizuje orientálne eventy. Oslávte tento rok s nami naplno a orientálne. Už onedlho, 24. februára, môžete na akcii Sen noci orientálnej, či na našej tradičnej Hafle počas roka (dátum upresníme) a na medzinárodnom festivale Pressburg Dance Fest. Budeme radi, ak nám venujete 2%, aby sme sa mohli každým rokom zlepšovať a pozývať zaujímavých hostí.
2% - www.dvepercenta.sk

Sen noci Orientálnej 2018 - Hodvábna cesta

Tradičný orientálny večer v kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici. Príbeh spojený s putovaním po starodávnej obchodnej ceste v podobe rozprávkovej show s medzinárodným umeleckým obsadním. Hlavným hosťom je svetovo uznávaná tanečnica Kathreen Derouet(CZ).

23.2. 19:00 - Stredisko kultúry BNM - Vajnorská 21

Špeciálna ponuka!

Do 12.2. môže prvých 50 získať vstupenku za 9 eur na Sen noci Orientálnej 2018. Píšte Lydke na email: miksikova.lydia@gmail.com

Summer Night Hafla 2017 u Červeného Raka

Popoludnie a večer spojené s orientálnym tancom. Účinkujú tanečnice zo Slovenska a z Českej republiky. Diváci uvidia folklórne ladené vystúpenia aj modernejšie poňatie súčasného orientálneho a indického tanca. 

V spolupráci s Letnou čitárňou U červeného raka organizuje občianske združenie Hafla. 

Začiatok o 17:00.
Vstup zdarma.

Pressburg Dance Fest 2017 - V Marockom štýle

Charafe Ennaji - náš prvý hosť na Pressburg Dance Feste 29.9. až 1.10. v Bratislave

Ako sa už stalo tradíciou, prvý zahraničný hosť tohtoročného Pressburg Dance Festu je opäť muž a je ním Charafe Ennaji z Maroka. Do Bratislavy privíta v dňoch 29. septembra až 1. októbra ako člen medzinárodnej poroty, predstaví sa na show a stretnúť sa s ním budete môcť aj na seminároch.

viac informácií na našej webovej stránke Pressburg Dance Fest