Hafla o.z.  - oriental dance parties

Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Hafla o.z. - pravá orientálna párty

Slovo Hafla znamená párty v arabskom jazyku. Spája sa s orientom a vystúpeniami takzvaných brušných tanečníc. Málokto však vie, že orientálny tanec nie je len vlnenie bokmi a trasenie hruďou. Vyvíja sa, preberá prvky z iných tancov, vrátane klasického, spoločenského alebo latinskoamerického či jazzu. Má svoju folklórnu, tradičnú časť aj modernú, pri príprave choreografií no aj pri improvizácii existujú viaceré pravidlá – či tanečné alebo etické, ktoré skutočne profesionálna tanečnica rešpektuje.

Občianske združenie Hafla je združením s cieľom spájať ľudí prostredníctvom tanca, hudby a umenia. Tieto očakávania napĺňame najmä prostredníctvom organizovania orientálnych, neformálnych párty (hafiel) a tanečného festivalu Pressburg dance fest.

Nechceme sa preto orientovať len na kultúru blízkeho východu,  ale aj na tanečné umenie všetkých častí sveta.

Novinky

Post-Halloween Hafla - Nightmare Before Christmas

Netradičné spojenie orientálneho, indického tanca a hudby s neorientálnymi štýlmi tanca a show. Fúzie v hororovom a fantasy štýle.
Vstupné: Dobrovoľné

Kedy: 17.11. 2018 19:30
Kde: DK Luky, Viglasska 1, Petrzalka (Pri Braniku)

Program
Ak sa chcete k nám pridať, napíšte do 15.10. na email info@hafla.sk.
Uvítame aj netradičné čísla ako LED show, akrobatické vystúpenia, ... či rôzne herecké scénky. Predstavivosti sa medze nekladú. (Pódium je menšie.)

POZOR
Vyhlasujeme súťaž o zaujímavú grafiku, poprípade aj vlastnú upravenú fotografiu s horrorovo tanečnou tématikou. Výherná grafika bude použitá na plagáte. Posielajte do 15.10. na email info@hafla.sk.

Hľadáme dobrovoľníkov!

Ste ochotní pomôcť pri príprave festivalu Pressburg Dance Fest v septembri? Určite o vás stojíme. Budete súčasťou veľkého festivalu, zažijete tu správnu atmosféru. Môžete sprevádzať hostí, tlmočiť, alebo len variť kávu či starať sa o to, aby žiadna tanečnica nezmeškala svoje vystúpenie.

Dobrovoľník by mal riadne vyplniť a podať prihlášku do 10.9.2018 (vrátane). Je treba uviesť v poznámke, čím by ste mohli a radi pomohli v organizácií festivalu. Podrobnosti spolupráce budú stanovené po osobnej dohodne s organizátorom.

Formulár a informácie nájdete tu: Pressburg Dance Fest.

Sen noci Orientálnej 2018 - Hodvábna cesta

Tradičný orientálny večer v kultúrnom stredisku na Vajnorskej ulici. Príbeh spojený s putovaním po starodávnej obchodnej ceste v podobe rozprávkovej show s medzinárodným umeleckým obsadním. Hlavným hosťom je svetovo uznávaná tanečnica Kathreen Derouet(CZ).

23.2. 19:00 - Stredisko kultúry BNM - Vajnorská 21

Špeciálna ponuka!

Do 12.2. môže prvých 50 získať vstupenku za 9 eur na Sen noci Orientálnej 2018. Píšte Lydke na email: miksikova.lydia@gmail.com