Hafla o.z.  - oriental dance parties

Obcianske združenie Hafla je združením s cielom spájat ludí prostredníctvom tanca, hudby a umenia.

 
 

Semináre a prednášky

Tanečný seminár s Alžbetkou Tvrdoňovou 25.2.2017

Sobota 25. februára 2017, 10.00 až 12.30 hod.,  SAHRA - Dance & Relax Studio (www.sahra.sk), Záhradnícka 46/A, Bratislava, 12 eur

Nežná, jemná, krásna... To všetko je rozhodne česká tanečnica Andalee. Mnohé ju poznáte aj podľa jej občianskeho mena - Alžbeta Tvrdoňová. Príďte vyskúšať workshop s hviezdou novej generácie českých orientálnych tanečníc. Téma: scénický a orientálny tanec a jeho javiskové spojenia, teória a krátka choreografia s využitím závoja

Prihlasovanie do 24. februára cez on-line formulár na webe hafla.sk

V spolupráci s organizátormi súťaže festivalu Orient Connection (štúdio tanečnice Eglal z Českej republiky) sme sa rozhodli tiež aspoň trochu prispieť a navzájom podporiť výherkyne Orient Connection a Pressburg Dance Fest tým, že im pomôžeme zorganizovať semináre. Toto je jeden z nich a na Andalee sa veľmi tešíme.

Alžbetka Tvrdoňová - Andalee

O Andalee

Tanečnica, ktorá sa zameriava na viaceré druhy orientálneho tanca a brilantne zvláda ženské beledi, romantické piesne, emotívne taraby, moderné fusion i nežný muwashahat. Na súťažiach zbiera medailu za medailou a prostredníctvom vlastných kurzov aj prvé pedagogické skúsenosti. Jednou z prvých žiačok bola aj jej maminka Šárka, ktorá jej s láskou poskytuje podmienky pre ďalší profesionálny rast.

 

 

Yalia (AT) - Drum solo

21.2. 2015 10:00 Yalia je známa svojím trochu hravým a uleteným drum sólom – perfektný mix shimmy, akcentov, póz a hry s publikom.

David Katolický - Baladi/Shabi

12.7. 2014 13:30 David Katolický (CZ) - Baladi/Shabi

David je tanečník a choreograf ze Zlína, který se orientálnímu tanci věnuje zhruba 6 let. Pravidelně se vzdělává u tuzemských i zahraničních lektorů. Je členem brněnské taneční skupiny Aquitanica, která získala ocenění na několika mezinárodních soutěžích. David se zabývá jak klasickými, tak i moderními a folklórními styly orientálního tance, nejraději ale tančí shaabi, a to pro jeho hravost a energii. Také v tanci rád používá rekvizity, které dotváří efekt samotného tance. Společně s tanečnicemi Sachmarou a Nareen organizuje taneční festival ve Zlíně. V současné době vystupuje na tanečních show a festivalech po celé republice. Získal 1. místo na Pressburg Dance Fest v Bratislavě v kategorii profi baladi/shaabi.

Varda - Choreografia Megance pre súťaž

10.5. 2014 15:00 Varda (PL) - Choreografia Megance pre súťaž - emócie a technika

Orientálna tanečnica, choreografka, certifikovaná tanečná inštruktorka.

Orientálny tanec sa začala učiť u certifikovaných poľských lektorov, neskôr u master lektorov z celého sveta, okrem iného to boli Mahmoud Reda, Farida Fahmy, Mohamed Kazafy, Aida Nour a mnohých ďalších.

Varda je výherkyňa mnohých súťaží, vlani napríklad v Poľsku, Nemecku, v Bratislave a vo Veľkej Británii.

 

 

 

 

Shanelah - Drum solo

10.5. 2014 12:30 - 14:30 Shanelah (CZ)

Orientálna tanečnica, choreografka, lektorka z ČR. Špecializuje sa na klasický egyptský štýl raks sharki, drum solo, tanec se šabľou, tanec s hadem a ohňovú show. Pravidelne sa umiestňuje na českých i slovenských súťažiach v orientálnom tanci, ocenenia získala aj v zahraničí. K jej najväčšiemu súťažnému úspechu patrí titul vicemistryně ČR v bellydance a v bellydance show.

Semináre s Alaa Abo Lelahom a Aladinom el Kholy

5.4. 2014 Bratislava, Dom kultúry Lúky, Vigľašská 1, Bratislava
- Prihlasovanie na: info@hafla.sk
11:00 - 13:00 - Aladin el Kholy - Shabe
13:15 - 15:15 - Alaa Abo Lelah -  Beledy oriental
15:30 - 17:30 - Aladin el Kholy - Variácie v orientálnom tanci


6. 4. 2014 Hradec Králové, Adalbetinum, Třída ČSA 300
- Přihlašování na: dana.minarikova@seznam.cz
10:30 - 12:30 Alaa Abo Lelah - Luxor beledna
12:45 - 14:45 Aladin el Kholy - Shabe
15:00 - 17:00 Alaa Abo Lelah -  Beledy oriental

Ceny:
Jeden seminář 600(CZK),  21 (EUR)
Dva 1100 (CZK),  40 (EUR)
Tři 1500 (CZK),  54 (EUR)

Pavlínka Skalská - Tarab

9.2. 2014 10:00

Tarab, slovo, ktoré označuje hudbu založenú na emotívnom prežitku speváka, poslucháčov a tiež aj tanečný štýl.

Tanečnica sa snaží diváka vtiahnuť do deja piesne, na ktorú tancuje pohybmi a gestami no aj mimikou a výrazom. Ide predovšetkým o odovzdanie emócií. "Ako na tarab", ako do svojho tanca pridať emóciu a výraz, to bude hlavnou témou seminára s Pavlínou Skalskou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Marta Bedriová - Premeny

2.11.2013 14:00 Vyskúšajte si akými spôsobmi je možné meniť tvar, smer a energiu jednotlivých pohybov použitím rôznych svalov.

Zameriame sa na zdokonalenie techniky, prácu so svalmi a zlepšenie izolácií, či už akcentov, krúžkov, osmičiek alebo vĺn. Čakajú nás poriadne zahriatie, zaujímavé drily a zábavné kombinácie. Seminár je otvorený pre všetky úrovne pokročilosti.

Je vhodný aj pre netribalové tanečnice, ktoré chcú svoj tanec posunúť do ďalšej úrovne.

Vendula Uhýrková - Radha Kaise Na Jale

6.4.2013 12:30 - 15:30 Choreografia o Krišnovi a Radze inšpirovaná Kathakom.

 
© 2016 Hafla, o.z. · Website by Hafla o.z.